Bentayga tumedam pool – mustad Bentley tiivad kui S Black Editioni tunnus

 • Esimest korda 105 aasta jooksul saab Bentley tumedakstoonitud tiivad
 • S Black Edition on seni kõige silmapaistvam Bentley linnamaastur
 • Erksad värviaktsendid on ühendatud arvukate mustade detailidega väliskujunduses ja interjööris
 • Saadaval on seitse aktsentvärvide kombinatsiooni
 • S Black Edition saab Bentayga kõige vilkama veermiku neljarattaroolimise ja vedrustuse sportliku häälestusega, mis tagab parema dünaamilise võimekuse
 • 4,0-liitrine topelt-turboülelaadimisega V8 arendab 550 hj võimsust ja 770 Nm pöördemomenti
 • 0–100 km/h 4,5 sekundiga, tippkiirus 290 km/h
 • Tumedakstoonitud esituled, Black Editioni embleemid, 22-tollised veljed ja V8 poolitatud väljalase märgivad suutlikkuse potentsiaali
 • S Black Edition on saadaval ka 462-hobujõulise hübriidajamiga


  Bentley Motors avalikustas aprillis ettevõtte seni kõige silmapaistvama linnamaasturi, mis kannab nime Bentayga S Black Edition. See on äratuntav tumedakstoonitud tiibade järgi, mida Bentley kasutab esimest korda 105 aasta jooksul. S Black Edition ühendab endas erksad aktsentvärvid, arvukalt musti detaile ja kindlustunnet tekitava veermikutehnika, avades Bentayga tumedama poole.

  Kliendid saavad valida seitsme aktsentvärvide kombinatsiooni vahel: Mandarin, Signal Yellow, Klein Blue, Pillar Box Red, Ice, Hyper Green ja Beluga. Kõik need värvid loovad silmapaistva, kuid igati sidusa disaini nii välimuses kui ka interjööris, kontrasteerudes kõikjal auto juures kasutatavate peaaegu nähtamatute mustade detailidega.

  Välimuses saavad need aktsendid laserkiirega võrreldavate triipude kuju Styling-paketi spoileril esikaitseraua all ja küljekarpidel ning tagaspoileri serval. Pidurisadulad on samas toonis, lisades erksa värvilaigu mustade 22-tolliste velgede taha. Nagu ka tavalisel Bentayga S-il, on kõik välimuse kroomitud detailid asendatud läikivmustadega. S Black Edition on aga esimene mudel Bentley 105-aastases ajaloos, kus Bentley tiivad ja kirjad on samuti läikivmustad. Välimust täiendab veel Black Editioni embleem D-piilaril.

  Aasta algusest alates on hulk uusi võimalusi veelgi kasvatanud Bentayga mudelkonna ihaldatavust. Auto välimus püsib värskena, isikupärastamisvõimaluste ulatust aga laiendasid seitse uut satiinvärvi, täiendavad uued kerevärvid ja uued 21-tollised veljed, mida pakutakse kolmes viimistluses. Eesõigus anti juhi ja reisijate sõidukogemusele uue veermikutehnikaga, uuele elektrisüsteemi arhitektuurile ja täiendavatele detailidele, näiteks uue kujuga esivõrele. Koos pikendatud teljevahega Bentayga väljatoomisega kasutusele võetud nelikroolimine parandas juhitavust ja manööverdusvõimet, vähendades ka pöörderingi peaaegu meetri võrra. See süsteem kuulub nüüd põhivarustusse nii Bentayga Azure’i kui ka S-i V8-mudelitel.

  Uue S Black Editioni jaoks lõi Bentley disainitiim samuti ainulaadse interjöörivärvide kombinatsiooni, tuues esile täiusliku kontrasti mahlakas Beluga-toonis naha ja aktsentvärvi erksate laikude vahel. Sõiduki välimusele tooni andvad aktsentvärvid ulatuvad ka käsitsi teostatud interjööri, kus kontrasttoonis tepingud ja äärised ning aktsentvärvides nahasiilud tekitavad samasuguse efektse kooskõla. Kõigile istmetele on tikitud must S-i embleem.

  Armatuurlaua, keskkonsooli ja uksepolstrite viimistlemiseks võeti kasutusele uue mustriga süsinikkiud. See muster tekitab armatuurlaual ruumilise efekti, pakkudes ideaalset tausta Black Editioni embleemile – viimane asub lakikihi all, et pind oleks täielikult tasane.

  Uus Dark Chrome-pakett on osa põhivarustusest. See tähendab, et suurem osa interjööri metalldetailidest – äärmised tuulutusavad, nende juhtseadised ja keskmised tuulutusavad – ei ole enam kroomitud, vaid läikivmustad.

  Valikus on kolm helisüsteemi alates Bentley Signature’st. Bang & Olufsen for Bentley viib helikvaliteedi järgmisele tasemele ning saab ka pilkupüüdvad valgustatud kõlarivõred, kuna Naim for Bentley esindab auto helisüsteemide ülimat kvaliteeti.

  Vilgas ka linnaliikluses, mitte ainult ringrajal

  Uus elektrooniline nelikroolimine tugevdab Bentayga S Black Editioni dünaamilist iseloomu kõigis sõidurežiimides. See on eriti tuntav, kuna nelikroolimine on ühendatud Bentley adaptiivvedrustusega ja võimaldab tagarattaid mõlemas suunas keerata kuni 4,8 kraadi võrra.

  Väikestel ja keskmistel kiirustel (kuni 60 km/h) pööratakse tagarattaid eesmistele vastupidises suunas, et aidata kaasa kiiretele suunamuutustele, maksimeerida manööverdusvõimet kitsastes oludes ja vähendada pöörderingi ühe meetri võrra. Suurematel kiirustel (üle 60 km/h) pööratakse tagarattaid stabiilsuse parandamiseks ja kindlustunde tugevdamiseks esiratastega samas suunas.

  Varjatud suutlikkus

  Bentayga S Black Edition saab Bentley tuntud 4,0-liitrise kahekambrilise turboülelaaduriga V8-bensinimootori. Uusima põlvkonna mootor arendab 550 hj võimsust ja 770 Nm pöördemomenti, 0–100 km/h kiirenduseks kulub 4,5 sekundit ja tippkiirus on 290 km/h. Klassi parimat suutlikkust täiendab 654-kilomeetrine sõiduulatus, CO2 heitkogus on 296 g/km.

  Veojõu võimalikult tõhusaks teepinnale kandmiseks on põhivarustuses Bentley Dynamic Ride – maailma esimene elektriline külgkalde korvamise aktiivsüsteem, milles kasutatakse ületamatut 48-voldist süsteemi. Süsteem reageerib 0,3 sekundi jooksul kuni 1300 Nm momendiga põiksuunalistele keret kallutavatele jõududele ja tagab rehvidele maksimaalse kontaktpinna, pakkudes klassi juhtivat reisijateruumi stabiilsust, sõidumugavust ja erakordset juhitavust.

  Sarnaselt Continental GT Speedile, kus piire Gran Turismo mugavuse ja kütkestava suutlikkuse vahel laiendati veermiku töörežiimi valikuga, pakub Bentayga S Black Edition nüüd tavalise Bentaygaga võrreldes suurendatud võimekust tänu täiustatud SPORT-režiimile.

  SPORT-režiimi parema roolitunnetuse, selgema tagasiside kurvi sisenemisel ja kere veelgi väiksema kaldumise tegid võimalikuks õhkvedrustuse amortisaatorite 15 protsendi võrra kasvanud jäikus ning elektroonilise stabiilsuskontrolli süsteemi ja Bentley Dynamic Ride’i ainulaadsed seadistused.

  Bentley veojõu suunamise süsteemi – auto pidurdab kergelt kurvisisemist tagaratast pöörde alguses, et esiosa paremini suunda muudaks – ümberkalibreerimine muutis Bentayga S Black Editioni juhitavuse veelgi tundlikumaks.

  Sportlik väljalaskesüsteem kuulub põhivarustusse. Selle seesmine konstruktsioon parandab heitgaaside liikumist ning koos summuti hõredama perforatsiooniga tagab täiustatud iseloomu ja mahu, andes tulemuseks rohkem suutlikkusele orienteeritud sõidutunde.

  Bentayga kõikehõlmavad maastikusõiduomadused jäävad alles, lisavarustusena pakutav pakett All-Terrain lisab neli spetsiaalset sõidurežiimi (Snow and Wet Grass, Dirt and Gravel, Mud and Trail ja Sand) koos võimega läbida 500 mm sügavust veetakistust.

  Silmatorkav esinduslikkus koos vastutustundega

  Bentayga S Hybrid Black Edition võimaldab klientidel anduda oma kirele sportliku suutlikkuse ja silmapaistva disaini järele, nautides samal ajal ka elektrifitseeritud jõuallika paljusid hüvesid.

  3,0-liitrise V6-bensiinimootori ja 100 kW elektrimootori-generaatori süsteemivõimsus on 462 hj, mis kiirendab Bentayga S Hybrid Black Editioni nullist kiiruseni 100 km/h kõigest 5,3 sekundiga ning tagab tippkiiruseks 254 km/h. Hübriidajam tugevdab sundimatu jõu muljet veelgi, sest elektrimootor on võimeline arendama maksimaalset pöördemomenti kohe esimesest pöördest alates.

  V8-mootoriga sõsarale sarnaselt pakub ka Bentayga S Hybrid Black Edition veelgi kaasahaaravamat sõitu tänu mootoriruumis paiknevale helipildi rikastamise funktsioonile, mis Sport-režiimis täiendab TFSI V6 heli ja tugevdab auto sportlikumat iseloomu veelgi.

 

Lehekülg viimati uuendatud: 23.05.2024